Work and Travel’a Gideceklere Altın Değerinde Tavsiyeler

13.01.2021
Blog Başlık
Work and Travel ile Amerika’ya gidecek olanlar için kendi tavsiyelerimden yola çıkarak mutlaka Amerika’da yapılması gerekenler listesini şuraya bırakıyorum…
 
1. Ana dili İngilizce olan insanlarla tanış, dilini geliştir!
Ana dili İngilizce olan birçok insanla tanışacak ve pratik yapmak için sürekli yeni bir fırsat bulacaksın. Bu yönden, Erasmus’tan daha avantajlı olduğu kesin!
2. Bol bol alışveriş yap!
Amerika’da para kazanmaya başladıktan sonra sana da artık birçok şey daha ucuz gelecek. Türkiye’de yüksek fiyatlara mal olan birçok marka ürünü (telefon, laptop, kulaklık, kıyafet, ayakkabı vb) kolaylıkla satın alabilirsin. Zaten kendi alın terinle kazandığın para gibi yok. Aldığın her şey çok değerli olacak! (Ross güzel bir mağaza, tavsiye ederim)
3. Çılgın partilere katıl!
Kim parti sevmez ki, di mi ama? Amerikan ev partileri de bu açıdan en büyük eğlencelerinden biri olacak.
4. Gençken Amerika’nın tadını çıkart!
Önünde belki de gezip tozabileceğin nice yıllar var. Peki neden bunu GENÇKEN yapmıyorsun ki! Anı yaşa!
5. Her şeyi deneyimle!
Her şey kelimenin tam anlamıyla farklı! İnsanlar, sistemler, gelenek görenekler, yazılı ve yazılı olmayan kurallar… Tam bir kültürel şok! Uzaylı gibi hissetmeyi bir daha nasıl tadacaksın?
6. Çok güzel bir rota çıkart ve şehir şehir gez
En çok tavsiye ettiğim şeylerden biri de Amerika’yı seyahat etmen. Örneğin; New York, Washington DC, Las Vegas, Los Angeles, Chicago, Alaska, Florida, Miami, Grand Canyon’u mutlaka gez.
7. Sonsuza kadar sürecek muhteşem dostluklar kazan!
Program sırasında edindiğin arkadaşlıklar ile tüm zorlukların üstesinden birlikte geldiğinizde kardeşten farkınız kalmayacak. Tanıştığın insanlar zamanla ailen gibi olacak.
8. Para biriktir!
Döndükten sonra boşluğa düşmemek için çalışarak para biriktir ve tekrar yolculuğa çık!
 
Yurt dışı eğitim paketi alan öğrenciler yurtlarda barınabilmektedir.