Work and Travel’da ”New York’a İyi ki Gezmeye Geldim” Dedirtecek 10 Neden

19.01.2021
Blog Başlık
Work and Travel programında New York’u neden travel’da gezip görmeniz gerektiğini 10 maddeyle sizlerle paylaştık.
 
1. New York demek, Amerika demek.
Work & Travel programı sayesinde; En sevdiğiniz filmde, dizide ya da video klipte gördüğünüz şehri yakından görme ve kısa süreliğine yaşama şansınız olacak. Çünkü, New York’u görmeden Amerika’yı görmüş sayılmazsınız.
 
2. Hayranı olduğunuz ünlülerle karşılaşabilirsiniz.
Bulunmanız gereken yerleri önceden araştırıp giderseniz sevdiğiniz aktris/aktör, model, şarkıcı gibi televizyonda görüp hayranı olduğunuz ünlüleri görme şansınız olabilir. Şanslıysanız metroda, markette ya da günlük hayatın içinde bile birçok ünlüyü görebileceğinize emin olabilirsiniz.
 
3. Central Park'ta sonbaharı yaşarsınız.
Güzelliği dünyaca bilinen Central Park’ı görme şansınız olacak. Hem de en güzel mevsim olan sonbaharda, doğanın mucizesine hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz. Central park içerisinde yeşillikler üzerinde güneşlenebilir ya da parkta bisiklete binebilirsiniz.
 
4. Mimari yapılarını gezersiniz.
Şehrin ve aynı zamanda Amerika’nın sembolleri haline gelmiş Özgürlük Anıtı, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü, Rockefeller Center, Chrysler ve Flatiron Binaları, Wallstreet gibi önemli yapı ve bölgeleri yakından görme şansınız olacaktır.
 
5. Alışveriş cennetine uğrarsınız.
Dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan 5. Cadde’de alışveriş yapma şansını yakalayabilirsiniz. Burada birçok markanın ucuz ürünlerini bulabilir ve lüks markaların harika vitrinlerini görebilirsiniz.
 
6. Dünya mutfağını tadarsınız.
New York bir göçmen şehri olduğu için dünyanın tüm mutfaklarına ev sahipliği yapar; her türlü Çin, Meksika, İspanyol, Japon, Çin, İtalyan yemeğini bulabilirsiniz. Hatta özellikle China Town, Little Italy gibi mahallelere gidip değişik kültürleri deneyimleyebilirsiniz.
 
7. Uyumayan şehri Times Meydanı'nda seyredersiniz.
Uyumayan şehrin en popüler yeri olan Times Meydanı’nda merdivenlerde oturup şehrin hiç sönmeyen ışıklarını, susmayan kornalarına, Amerika’nın simgesi haline gelen Yellow Cab (sarı taksiler), kalabalıkların hiç bitmeyen enerjisine tanık olabilirsiniz. Times Meydanı’nı hem gündüz hem gece ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 
8. En güzel Apple Store'u gezebilirsiniz.
Teknoloji devi Apple’ın New York’daki merkezini gezmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Dünya’daki en güzel Apple Store, 5. Cadde’de bulunandır ve her gün yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Alışveriş yapmayacak olsanız dahi görmeniz gereken mağazalardan biridir.
 
9. Popüler metrosunu kullanırsınız.
Mutlaka duymuşsunuzdur New York metrosunu. Ya da bir filmde görüp merak etmişsinizdir. Metronun kalabalıklığını ve insan çeşitliliğini görmek için boş bir zamanınızda metroya binerek New York şehrinde yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca metro istasyonundaki sokak sanatçılarına kulak vermeyi unutmayın!
 
10. Sevdiğiniz dizilerin setini görebilirsiniz.
Birçok film ve dizi New York City’de çekildiği için favori dizinizin setini ya da çekildiği sokakları ziyaret etme şansınız olacaktır. Friends, How I Met Your Mother vs..
 
Salgın sürecinde devlet yurtları vatandaşlara tahsis edilmektedir.