Work and Travel’da Bahamalar’ı Görmeniz için 10 Neden

12.01.2021
Blog Başlık
Work and Travel ile Bahamalar’ı gezmek artık imkansız değil. Miami’den bir hayli kolay gidebileceğiniz Bahamalar, Karayip Adaları’nın en güzel ülkelerinden bir tanesidir. Ben de kendi deneyimimden sizlere neden Bahamalar’ı görmeniz gerektiğini 10 maddede yazdım.
 
1. Farklı olacaksınız!
Seyahat döneminde birçok kişi Amerika’nın Batı ve Doğu yakasını gezerken siz Bahamalar’a giderek kendinizi tamamen farklı bir yaşam tarzının içerisinde bulacaksınız. Tropikal bir iklimde, rüya gibi ülkeler görürken, arkadaşlarınız Amerika’nın farklı eyalet ve şehirlerini görüyor olacak.
 
2. Bahamalar'a bu kadar yaklaşmışken neden olmasın?
Bahamalar birçok kişinin tatil ve balayı destinasyonu. Ancak Türkiye’den Bahamalar’ı hayal edince imkansız gibi gözükse de Amerika’da Work and Travel yapıyor iken her şeyin ne kadar kolay ve mümkün olduğunu göreceksiniz.
 
3. Çünkü Bahamalar'a vize derdiniz yok!
Bahamalar için ekstra vize almanıza gerek yok. Sadece planladığınız seyahat dönemi için Amerika’dan çıkmanız yeterli. Cruise veya tur şirketinizle vize durumunuzu teyit edip, gemi yolculuğunuza güle oynaya katılabilirsiniz.
 
4. Hayatınızda ilk kez cruise tecrübesi edinin.
Miami Limanı’ndan günde birçok farklı cruise firmaları ile (Royal Caribbean, Carnival Cruise, Norwegian Cruise Line, Princess Cruise vs.) Bahamalar, Karayipler ve Meksika’ya çeşitli turlar düzenlenmektedir. Biz de aralarından belki de en çok bilinen Royal Caribbean ile 4 gece 5 günlük Bahamalar turumuzu seçtik. Böylece hayatımızda bir ilki yaparak cruise gemisi ile Bahamalar’ı gezdik.
 
5. Miami’den ayrılırken seyredeceğiniz manzara karşısında soluksuz kalacaksınız.
Cruise gemisi ile Miami’den ayrılırken gördüğümüz manzaralar bu yolculuğumuzun hemen başında bizi daha da heyecanlandıran faktörlerden birisi olmuştu. Siz de bu manzarayı gördüğünüzde bu yolculuğun daha en başından çıkmaya değer bir gezi olduğuna ikna olacaksınız.
 
6. Bahamalarda ilk durağımız : Nassau
Nassau, birçok gemi turunun programında bulunan ortak bir nokta. Hem ada merkezinde dolaşma imkanı verirken hem de plajlara doğru yol alabilirsiniz.
 
7. Halk plajları bir harika !
Nassau’da gemiden indikten sonra ilk durağımız halk plajlarıydı. Ücretsiz olmasına rağmen sakinliği ile kendimizi özel adamızda gibi hissetmiştik. Denizin berraklığına diyecek söz yok!
 
8. Bahamalar'da mutlaka görülmesi gereken bir yer : Atlantis
Bahamalar’a indiğiniz andan itibaren çeşitli turlar ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Köpekbalıklarının yanından kaydırakla kaymak, akvaryum ziyaret etmek ve özel plajları ile burası tam bir cennet. Biz giriş ücretinin yüksek olması sebebi ile ilk gitmemeye karar versek de planlarımızda olmayan bir şekilde halk plajında tanıştığımız kişiler sayesinde ekonomik bir şekilde giriş yaptık. http://www.atlantisbahamas.com/
 
9. Animasyon şovları ile sınırsız eğlenceye hazır olun !
Cruise seçerken turların detaylı programlarına bakabilirsiniz. Bazıları daha elit ve olgun kesime hitap ederken, bazıları ise öğrencilere hitap etmektedir. Siz de kendinize göre seçebilirsiniz. Gençlerin olduğu turda çılgın partiler eşliğinde zamanınızı geçirebilirsiniz.
 
10. Hava durumu değişken olsa da yapılacaklar saymakla bitmez.
Şnorkel ile dalış yapmaya hazırlansak da hava şartlarının değişmesi ile planlarımızı değiştirmek zorunda kaldık. Durum böyle olunca adada yapılacak şey çok olmasına rağmen biz açık büfede karnımızı doyurmaya karar verdik. Siz siz olun ne kadar Bahamalar da olsa değişik hava şartlarına hazırlıklı olun.
 
Erkek öğreciler yurtlarda kalmaktan ziyade ev ortamında yaşamayı tercih etmektedir.