Las Vegas’ın Büyüsüne Kapılacağınız 8 Turistik Yer

14.01.2021
Blog Başlık
Work and Travelcı kardeşlerim iyi bilir ki, Work and Travel aslında sadece bir ögrenci programı değil aynı zamanda bir yaşam tarzıdır. 🙂
 
Doğu yakası, batı yakası, hadi güneye de ineyim ya da bu sene doğuyu gezdim seneye rotam batı olsun mu diyorsun ? İlk defa Work and Travel yapacaksın fakat ne yapman gerektiğini mi bilmiyorsun ? Belki bu konuda küçük de olsa bir yardımım dokunur dedim ve şehirleri tüm aktiviteleriyle incelemeye karar verdim.
Travel kısmında gezilecek şehirlerde yapılabilecek başlıca aktivitelere ve bunların maliyetinden ulaşımına kadar elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.
Batı tarafından ‘‘Las Vegas, Los Angeles, San Fransisco”, Güney tarafından ”Miami, Orlando”, Doğu tarafından ”Chicago, Boston, New York” hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Umarım faydalı olur.
 
1. Vegas'ta olan Vegas'ta kalır! The Strip Street
Las Vegas şehir merkezi denilince ilk akla gelinmesi gereken yer kesinlikle Strip Caddesi‘dir. Burada Vegası Vegas yapan bütün meşhur otelleri göreceksinizdir. Bu otellerde kalmasanız bile içine girebilir ve aktivitelerine katılım sağlayabilirsiniz. Oteller lükslüklerine oranla gayet cazip fiyata kalma imkanı sunmaktadır. Otellerin birbirinden güzel görünüşleri dışında şovlarını da izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. The Strip Caddesine gittiğinizde Mısır Primitini, Özgürlük Anıtını, Eyfel Kulesini, muhteşem havuz şovunu ve birçok dünyaca ünlü yapı ve binayı görme imkanı yakalayacaksınız. The Strip Caddesini gezerken birçok kültürden esintiler görüp onların karşısında büyüleneceksiniz.
 
2. Grand Canyon
Grand Canyon ; Nevada ile Arizona eyaletleri arasında kalmış ve çok geniş bir çöl alanına yayılmış olan turistik doğa harikasıdır. Grand Canyon içerisinde Doğu, Batı, Kuzey, Güney Rim olarak 4 ayrı turistik lokasyona ayrılmıştır. Las Vegas’tan Kanyona gitmek için 5-6 saatlik bir çöl sürüşü yapmanız gerektiğini unutmayınız. Araba kiralayıp gidecek olan arkadaşlar Grand Canyon lokasyonunu GPSlerine girerken hangi yakasına gitmek istediklerini de yazsınlar.
 
3. Stratosphere Hotel / New York - New York Hotel
Sabah kahvaltıda yürek mi yiyorsun ? Mermiye kafa mı atıyorsun ? Bunların hepsini unut action arıyorsan Stratosphere Hotel‘e çıkıp ”Insanity, X Screem, Big Shot, Sky Jump” gibi makinelere varsa şekliniz bekleriz  Las Vegas’ı tepeden seyredebileceğiniz bu müthiş manzara eşliğinde kullanabileceğiniz bu aletlerin fiyatlarına gelecek olursak. Tek makine için 25 dolar, iki makine için 30 dolar, üç makine için 35 dolar ücretlendirilmesi var. Sky Jump ücreti ise ayrı olarak 200 dolar.
 
The Strip caddesindeki diğer bir action durağı ise New York & New York Hotel-Casino üzerine inşa edilmiş ve binaların üzerinden muhteşem bir hızla geçen Roller Coaster, action severler için kesinlikle gidilmesi ve denenmesi gerekilen bir yer konumunda.Tek giriş ücreti 14 dolar olan bu makineye binerken telefonunuzla veya kameranızla video, fotoğraf alırım diye düşünmenizi tavsiye etmem. Görevliler müsaade etmeyiz derlerse, boş yere artistlik yapmayın. Sonradan minnettar kalıyorsunuz 😀 Bu da tecrübeyle sabittir 
 
4. Bellagio Fountains
Çocukluğumuzdan beri filmlerden gördüğümüz bu havuz şovunu muhtemelen The Strip Caddesi’nde yürürken denk gelip, izleyeceksiniz ve büyüleneceksiniz. Müzik eşliğinde suların dansını izlemek için herhangi bir ücret vermezken, her saat başı bu muhteşem şovu izleme imkanı yakalayacaksınız.
 
5. High Roller
Las Vegas’ın kalbinde yer alan bu insanlık harikası dönme dolap, aynı zamanda dünyanın en büyük dönme dolabı olma özelliğini taşıyor. 27 Dolarlık bir ücreti bulunan bu harika alet ile 30 dakika boyunca havadan konforlu bir şekilde Vegas’ı izleme imkanı sağlıyabiliyorsunuz. Yerden 168 metre yüksekliğe kadar ulaşan bu aletten check in yapabilir ve iyi bir hava atabilirsiniz 
 
6. Hoover dam Barajı
Tam bir mühendislik harikası olan bu baraj, Vegas’a sadece 1 saat uzaklıktadır. Arizona ve Nevada eyaletlerini birbirinden ayırmasıyla da bilinen bu barajı özellikle Mühendislik bölümü öğrencilerine tavsiye ederim. Baraj Turu 30 dolardır.
 
7. Mademe Tussauds
Yıldızlar sizi bekliyor ! Ricky Martin’den Rambo’ya, Rihanna’dan Obama’ya birçok starın bal mumundan yapılmış gerçekçi heykelleriyle fotoğraf çekebilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz  Müzeye giriş ücreti 30 dolarken, online bilet almanın avantajlı olduğunu hatırlatayım.
 
8. Las Vegas mı? Alırım bir dal.
Vegas’ta yapacak çok şey var. Fakat onlara yetecek kadar zamanınız olmayacak. O yüzden hepsini uzun uzun anlatamasam da yapılabilecek diğer aktiviteleri şu şekilde özetleyeyim:,
Big Bus Las Vegas Turu :  Tüm şehir hakkında rehber eşliğinde bilgi alıp, tüm turistik lokasyonlarını gezmek isteyenler için ideal bir otobüs gezintisi sunan bu turun ücreti 42 dolardır. Las Vegas Boulevard üzerinden kalkar.
Red Rock Canyon : Western Filmlerinin nasıl çekildiğini görmek ve eski dönem vahşi batı ambiansında fotoğraf çekilmek isteyenler için ideal bir ortam sunan ve kızıl kayalarıyla ün yapmış olan bu milli parkta ; benim görülmesi gereken yerler listemdeki yerini aldı.
Who wants a million dollar : Fremont Sokağı’nda bulunan bu yerde, 1 milyon dolar ile fotoğraf çekilebilir ve güzel bir hatıra fotoğrafı edinebilirsiniz. Kendini zengin hissetmek isteyen herkese öneririm 
Slotzilla Zip Line : ”Zipline” ve ”Zoomline” olmak üzere 2 farklı opsiyon sunan bu alet ile Fremont Sokağı’nın üzerinden uçarak geçebilir ve ilginç bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Şehir içi ulaşımında otobüs hattını SDX veya Deuce ile 2 saati 6 $ ‘a veya günlük 8 $ ‘a kullanabilirsiniz. Konaklama için The Strip veya Downtown etrafındaki konaklamaları tercih etmenizi tavsiye ederim. Havaalanından şehir merkezine gelmek için birçok shuttle opsiyonu ile 7-12 $  hatırlatırım.
 
Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımda Batı yakasından Los Angeles’ı inceleyeceğim. O zamana kadar görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.
Dil okulunda okuyan öğrenciler devlet yurtlarında barınmaktadır.