İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Hakkında Bilgi

14.12.2020
Blog Başlık
Bölüm Hakkında Bilgi
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünün amacı, her kullanıcıya ve gereksinimine uygun iç mekanlar tasarlayabilen bireyler yetiştirmektir
 
Hangi Dersler Var?
Öğrencilerimiz sanat, teknoloji, tarih, çizim ve tasarım içerikli dersler almaktadır. Bu eğitim programının hedefi, öğrencilerin yaratıcı ve özgün tasarımlara imza atmalarını sağlamaktır. Dersler en kaliteli ekipman, teknoloji ve arşiv olanaklarıyla desteklenir; içeriklerine göre sınıflar, stüdyolar veya bilgisayar laboratuarlarında işlenir.
 
Gereken Özellikler
Tasarım ve yaşanılan çevreye ilgi duymak, kendini geliştirmek için çok çalışmak bölümde okumak için faydalı yaklaşımlardır.
 
Kazanılacak Ünvan
İç  Mimarlık ve Çevre Tasarımı diploması almaktadırlar.
 
Çalışma Alanları
Mezunlar, mekanların yaşam kalitesini, insanların sağlık, estetik, beğeni ve konforunu üst düzeye taşıyabilen iç mimarlar ve tasarımcılardır. Bu nitelikleriyle iç mimarlık ve mimarlık bürolarının, kamu kurumlarının, inşaat şirketlerinin, malzeme ve mobilya üreticilerinin, medya ve reklam dünyasının çalışmak istediği kişiler olarak kariyer haritalarını çizer veya kendi bürolarını kurabilirler. Geleceğin akademisyenleri olmayı seçen mezunlar ise Türkiye ve yurtdışındaki seçkin kurumların yüksek lisans ve doktora programlarında öncelikle tercih edilirler.
 
Devlet yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler başvuru tarihlerini takip etmekte fayda var.