Bu fotoğraf Instagram hesabınızı kapattırıyor!

04.02.2021
Blog Başlık

Instagram’da her kullanıcı istediği herhangi bir fotoğrafını profil resmi yapabilirken ilginç bir gelişme yaşandı. Fare görünümlü bir insan fotoğrafını profil fotoğrafı yapmanız durumunda hesabınız Instagram tarafından otomatik olarak kapatılıyor. Bir palyaçoyu andıran “Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı” sosyal medya kullanıcılarını şaşırtırken, sırrı merak konusu oldu. İşte o fotoğrafın Instagram’da yasak olmasının nedeni….

Instagram, fotoğrafı profiline koyan kişilere, “Gönderin Topluluk Kurallarımıza Aykırı!” başlıklı bir mail iletti. Görsel incelendiğinde “Gönderi intihar veya kendine zarar verme nedeniyle kaldırıldı!” ibaresi görülüyor..

Yazılanların doğruluğunu test etmek isteyen bazı kullanıcılar, sahte hesaplarında denediğini ve bundan dolayı hesaplarının kapatıldığını söyledi. Yani Instagram’ın bu görsele karşı uyguladığı kural katı ve ikinci bir şans tanımıyor. Fotoğrafın mağduru olan kişilerin verdiği bilgiye göre, bu işleme itiraz eden kişilerin hesabı 2 gün içerisinde açılıyor..

FOTOĞRAFIN ASIL HİKAYESİ İSE BAMBAŞKA

Fotoğraf aslında bir maske tasarımcısı olan Samuel Canini tarafından çekilmiş. Hatta kendisinin bir Instagram hesabı bile var ve normal bir insan. Ancak fotoğraftaki tasarım kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı için Instagram gibi sosyal medya platformlarında tamamen yasaklanmış.

Devlet yurtlarına başvurular ekim ayının ilk haftası başlayacaktır.