Whatsapp’ın yeni bomba özellikleri !

05.02.2021
Blog Başlık

WhatsApp, sürpriz bir hamleyle bomba bir özelliği hayata geçiriyor. İşte kullanıcıların çok işine yarayacak yeni bomba özellik…

Pandemi sürecinde kullanımı hızla artan Zoom ve Skype gibi video konferans uygulamalarına alternatif olmak isteyen WhatsApp, bilgisayardan sohbet edenler için yeni özelliğini yayınlamaya hazırlanıyor.

Ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere bu özellik artık masa üstünden sesli veya görüntülü arama yapmanıza imkan tanıyor. Özellikten hem bireysel hem de grup olarak yararlanmak mümkün olacak.

Diğer yandan WhatsApp’ta herhangi birini ya da grubu sessize almak isteyen kullanıcılar en fazla 1 yıl boyunca sessize alabiliyordu. Süre dolduğunda ise ses açılıyordu.

Yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar artık karşısındakini sınırsız süreyle sessize alabilecek. Böylece tekrar ses açılana kadar kişinin ya da grubun sesi kendi kendine açılmayacak. Son güncelleme sonrası yeni özellik kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya başladı.

Mesajlaşma platformu WhatsApp’ın masaüstü sürümü WhatsApp Web’e “dokunarak oturum açma” özelliği geliyor. Yani yakında parmak izinizle de WhatsApp’ı bilgisayardan açabileceksiniz. Bunun için parmak izi okuyucusu bulunan bir laptop kullanmanız yeterli olacak.

WhatsApp, çok yakında birden fazla cihazdan aynı hesabın kullanılabilmesinin önünü açacak. Şu an tek cihazda WhatsApp hesabını kullanmak isteyenler, daha fazla cihazda WhatsApp’a girebilecek. 

Kız yurtlarında kalan öğrenciler whatsapp uygulamasını kullanmaktadır.