8 Maddeyle Neden Work and Travel’a Mutlaka Katılmalısınız?

18.01.2021
Blog Başlık
Amerikan başkanının değişmesi, kurların sürekli dalgalanması, politik gelişmelerin yaşanması sürekli Work and Travel’a katılmak isteyenlerin aklını kurcalamaktadır. Peki tüm bunlar harika bir yaz geçirmenizi etkileyecek kadar önemli etkenler mi? Varın siz tartın. İşte Amerika’da Work and Travel yaptığınızda elde edeceklerinizden bazıları..
 
1. Alternatiflerine göre en uygun fiyatla Amerika’ya gidin, çalışın, eğlenin, gezin!
Work and Travel programı çok düşük maliyetlerle katılabileceğiniz bir programdır. Bu maliyetlerle Amerika’da üç ay boyunca gezeceğiniz ve aynı zamanda çalışarak para kazanacağınız başka bir program yok. Yine Work and Travel için harcayacağınız para ile Amerika’da sadece 10 gün ve orta düzeyde bir tatil yapabilirsiniz.
 
2. İngilizcenizi geliştirin!
Türkiye’de öğrendiğiniz İngilizceyi geliştirmek için uygun ortam bulmak zor. Oysa Work and Travel ile öğrendiğiniz İngilizceyi, günlük hayatın içerisinde kullanarak geliştirebilecek, kendinizi İngilizce konuşurken daha rahat ve güvenli hissedeceksiniz.
 
3. Amerikan kültürünü yakından tanıyın!
Work and Travel ile artık, filmlerde gördüğünüz Amerika’yı kendi içinden izleyebilecek ve bu kültürü yakından tanıma fırsatı elde edeceksiniz. Amerikan iş yaşamını, çalışırken gözlemleyip öğrenecek ve bununla ciddi bir iş deneyimi kazanacaksınız.
 
4. Kendi paranızı kazanın!
Kendi paranızı kazanmaya başlamanın hayatınızda çok önemli bir yeri vardır. Work and Travel programına katılmak bu heyecanı ve mutluluğu size sağlar. Work and Travel sayesinde elde ettiğiniz gelir ile, programa katılım için yapmış olduğunuz harcamaların büyük kısmını veya tümünü geri kazanabileceksiniz. Hatta bazılarınız 7000-8000 USD’ye kadar ekstra birikim elde edebileceksiniz.
 
5. Ucuz alışveriş imkanı yakalayın!
Amerika’da bulunduğunuz sürece dünyaca ünlü markaların ürünlerini çok uygun fiyatlara alma imkanınız olacak. Özellikle giyim ve teknoloji ürünlerini hayal edemeyeceğiniz kadar düşük fiyatlara bulabileceksiniz.
 
6. Yüzlerce resim ve video arşiviniz olsun!
Yaşadığınız güzel anları fotoğraf makinesi veya video kamera ile ölümsüzleştirecek ve dev bir Work and Travel fotoğraf ve video arşivine sahip olacaksınız. Belki de Work and Travel ile kazandığınız en ölümsüz şey bunlar olacak.
 
7. Unutulmaz güzel dostluklar edinin!
Work and Travel sayesinde gerek Amerikalılar ile gerekse de değişik ülkelerden programa katılmış diğer öğrenciler ile tanışacak, onlarla sıkı dostluklar kuracaksınız. Ülkenize döndükten sonra dahi, her zaman görüştüğünüz veya görüşmek istediğiniz birçok arkadaşınız olacak.
 
8. Size özel Work and Travel Katılımcı Sertifikası ile kariyerinize katkıda bulunun!
Amerika’daki Work and Travel deneyiminiz size, değerli hatıralar ve güzel fotoğraflardan çok daha fazlasını kazandırır. Work and Travel programına katılımınızı CV’nizde belirtmeniz dikkat çekecek ve bu eşsiz tecrübeyi Work and Travel Katılımcı Sertifikası ile belgelemeniz, sizin diğer adaylar arasında öne çıkmanıza yardımcı olacak, gelecekteki kariyer yaşamınızda çok önemli ve güzel bir referans olacaktır.
 
Kız yurtlarında kalan dar gelirli öğrencilere Yurt Müdürlüğü tarafından çeşitli yardımlar yapılmaktadır.